Gå direkt till textinnehållet Startsida Nyheter Webbkarta Kontakta oss Tillgänglighetsinformation

Kontakt

Vill du veta mera om läkarutbildningen?

Kontakta då:

Magnus Hultin, Ordförande i Programrådet för Läkarprogrammet
Institutionen för kirurgisk och perioperativ vetenskap
Umeå Universitet
901 85 Umeå
magnus.hultin@umu.se

David Eriksson
Fakultetssamordnare
Medicinska fakultetens kansli
Umeå Universitet
901 87 Umeå
david.eriksson@umu.se

Vill du veta mera om att studera i Sundsvall?

Kontakta då:

Vivan Rönnqvist
Studieadministratör
060-18 17 68, 070-580 40 04
vivan.ronnqvist@lvn.se

Lektor termin 6:
Anders Själander
Universitetslektor/överläkare
anders.sjalander@lvn.se

Jonas Wallvik    
Universitetslektor/överläkare
jonas.wallvik@lvn.se

Lektor termin 7:
Jakob Walldén
Universitetslektor/överläkare
jakob.wallden@anestesi.umu.se

Yücel Cengiz
Universitetslektor/överläkare
yucel.cengiz@lvn.se

Lektor termin 8:
Göran Umefjord 
Universitetslektor/familjeläkare
goran.umefjord@lvn.se 

Lektor termin 9:
Henrik Gonzalez
Universitetslektor/överläkare
henrik.gonzalez@lvn.se

Eva Westman
Universitetslektor/överläkare
eva.westman@lvn.se

Lektor termin 11:
Sahruh Turkmen
Universitetslektor/överläkare
sahruh.turkmen@lvn.se

Annelie Thorén
Tf lektor/överläkare
annelie.thoren@lvn.se

 

Kontakta oss

Landstinget Västernorrland

Meddelandet har skickats Vi återkommer med svar så snart vi kan.
Landstingets officiella e-post bevakas av registrator på diariet.

Vi hanterar inte medicinska frågor.
Ditt meddelande diarieförs och skickas till lämplig tjänsteman för svar.

Vivan Rönnqvist, studieadministratör

Meddelandet har skickats Vi återkommer med svar så snart vi kan.

Twitter-ikon Ljusblå cirkel med en vit kolibri i förgrunden Facebook-ikon Mörkblå cirkel med ett vitt gement f förgrunden Linkedin-ikon Mörkblå cirkel med de vita tecknen i och n förgrunden Google-ikon Röd cirkel med ett vitt versalt G och tecknet + i förgrunden e-postikon Grå cirkel med en vit symbol i form av ett kuvert i förgrunden Skriv ut-ikon Grå cirkel med en vit symbol i form av en skrivare i förgrunden Dela på TwitterDela på Google plusDela på LinkedInDela på Facebook
Senast uppdaterad 2017-09-04 13:35